Velké malé nákupy

19. 01. 2009 | † 30. 09. 2015 | kód autora: 6iM

Velké malé nákupyTaké jste už oběhali všechny obchody ve městě, na jejichž výloze na vás křičely nápisy typu: sleva, -50%, -80%? Musím přiznat, že letošní rok jsem se neubránil a, narozdíl od bojkotování slev v předchozích letech, jsem bez zábran vyrazil do obchodů. Zážitky, které mě těmito "x-procentními" dny provázely, by vydaly na celou knihu, já jim věnuji alespoň tento článek.
Díl první: "Bunda." Koupit takovou bundu, to není vůbec jednoduché. Já mám navíc takový "talent", že když už si něco vyberu, tak to za a) není vůbec ve slevě, b) je to pravděpodobně nejdražší věc v obchodě, c) nemají mojí velikost. Po několika hodinách bloudění po pražských nákupních centrech jsem se s vypětím posledních sil přiblížil k poslednímu stojanu a v duchu jsem zakřičel: "heuréka". Nicméně, bohužel, tato "heuréka" byla samozřejmě pouze ve velikostech S a XXL. Nedalo se nic dělat, byl jsem úplně na dně. Vydal jsem se na zasloužený odpočinek s tím, že budu pokračovat druhý den. Byl to pocit velké prohry, když celý den běháte po obchodech a je to k ničemu. Druhý den už se mi nechtělo vůbec nikam a byl jsem rád, že jsem byl 100% doma. O to větší radost mi udělalo, že jsem dva dny poté ve stejném obchodu, tentokrát ale v Liberci, objevil tu vysněnou "heuréku". Byla velikosti M, tak jsem ji popadnul a utíkal ke kabince, kde jsem se rozhodl, že mi prostě bude. A byla! Sundal jsem si všechny vrstvy oděvu až na tričko, vydechnul jsem a bez problémů jsem ji zapnul. Vynikající! Také jsem našel krásné kalhoty ve slevě! No a co, že jsou o něco menší?!
Díl druhý: "Hovory do zdi aneb v druhé kabince nikdo nic neslyší." Omyl. Všichni slyší všechno. Praha, Palladium, C&A, 15.1.2009, 17.20, kabinka číslo 3. Slečna X: "Ježiš, vždyť je to strašný." Její přítel Y: "Moc ti to sluší." X: "Vždyť mám strašnou prdel. Y:"Mě se tvůj zadek líbí." X:"Dej mi ty druhý kalhoty." ...ticho... X:"To je hnus, úplně z toho přetejkám." Y:"Tyhle ti jsou akorát lásko."

Díl třetí: "Nepřemýšlej, ber, zaplať a utíkej." Všimli jste si, jak se výběr kýženého zboží tenčí? A mluvím samozřejmě o oblečení. Ke konci výprodejů si připadám v některých obchodech jako za minulého režimu. Některé "kousky" jsou tak příšerné, že byste za ně nedali "zlámanou grešli" a nebo naopak, vybraní jedinci, dali více než za nové auto. Tak příšerné. Co říci závěrem? Jdu se teď připravovat na obouvání. Když máte všechny věci o číslo menší, je to docela problém. Takže: vydechnout, uklonit, vydržet a rychle vázat. Jsem šašek. Příští rok budu raději během povánočních výprodejů z 50% chodit po venku a nasávat vánoční atmosféru a z 50% doma v teple. Pěkný den!


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky lide-spolecnost

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.